Projekt boje u skupini Tigrići

Početkom pedagoške godine i tijekom odgojno-obrazovnog rada u skupini Tigrići uočili smo da nekolicina djece razlikuje i imenuje boje dok smo kod ostalih primijetili interes za spoznavanje boja. Ciljevi projekta bili su: potaknuti djecu na spoznavanje svijeta koji nas okružuje prepoznavanjem i imenovanjem osnovnih boja (crvena, žuta, plava), sekundarnih boja (ljubičasta, narančasta i zelena), razviti govornu komunikaciju kod djece (slušanje, razumijevanje govora) te potaknuti bogaćenje dječjeg rječnika. Didaktičkim igrama na temu boje djeca su razvijala koordinaciju i preciznost u baratanju predmetima (umetanje, pridruživanje, grupiranje), finu i grubu motoriku, koncentraciju i pažnju. Likovno stvaralaštvo ima veliku ulogu u razvoju kreativnosti, mašte, pamćenja i pažnje pa smo s djecom proveli nekoliko likovnih aktivnosti u kojima su istraživali boje, slikali prstićima i otiskom dlana bojali temperama i sl. Kroz aktivnosti djeci je približen svijet boja i dana im je mogućnost da sama istraže što se događa miješanjem boja. Nastojimo poticati veselu, toplu i vedru atmosferu tijekom zajedničkih aktivnosti, a razvija se i suradnja u igri i radu.

Odgojiteljica Bruna Trstenjak Jurčić

© 2021 Vrtić Savica. Sva prava pridržana.