Istraživačka aktivnost "Bundeva" u skupini Ježići

Naš Jurica donio nam je tikvice i bundeve u vrtić. Djeca su ih odmah krenula istraživati. Proučavala su oblike, veličine, boje, uspoređivala ih i brojala.

Neki su radili i tornjeve.

Poseban interes pokazala su za veliku narančastu bundevu i sjetila se da se takve koriste za Halloween.

Djeci su zatim ponuđene dvije velike bundeve koje smo prerezali da bi vidjeli što se u njima nalazi. Svi su rekli da se u njima nalaze koštice i “meso” od bundeve. Pokušali su izvaditi koštice, no većini djece se nije svidjelo što je bundeva “mokra”. Samo pojedinci ostali su do kraja u aktivnosti vađenja koštica.

Koštice smo izvadili, osušili i probali.

Aktivnost “Bundeva” popratili smo i likovnom aktivnošću na istu temu (kolaž, ljepilo).

Također, djeci je pročitana slikovnica “Juha od bundeve”. Priča im se svidjela pa su neka djeca jedna drugima čitala i prepričavala priču i ono što vide na slikama.

Izradili smo stolno – manipulativnu igru:

Odgojiteljica Ana Bahun

© 2021 Vrtić Savica. Sva prava pridržana.