Večer frankofonije

Mjesec ožujak posvećen je frankofoniji, obilježavanju i promicanju francuske kulture i jezika. I ove godine tradicionalno se održala „Večer frankofonije“, 15. ožujka 2024. u Kulturnom centru Travno, s početkom u 18:30 sati. To je projekt Hrvatske udruge profesora francuskog jezika pod pokroviteljstvom Francuske ambasade i Francuskog Instituta koji se održava više godina za redom. U bogatom programu sudjelovali su DV Bjelovar, DV Travno, DV Savica te učenici osnovnih i srednjih škola.

Djeca skupine „Medvjedići“, koji marljivo uče francuski jezik od početka ove godine, nastupala su u pratnji odgojiteljica Anđelke Cacović, Ane Luketić, Martine Kežman i Dore Vuković. Predstavili su se recitacijom „C'est l'hiver“ (Zima je) te pjesmicama uz pokret „La neige tombe“ (Pada snijeg) i „Le printemps arrive“ (Dolazi proljeće). Za posljednju pjesmu djeca su uz pomoć roditelja oslikala majice s motivima proljeća. Nastup je oduševio publiku i razdragao srca roditeljima, a djeci donio ponos i radost, posebno nakon dobivenih grickalica od strane organizatora.

Dora Vuković