Izlet u Contessu

Dana 26.03.2024., djeca iz odgojnih skupina Ježići i Vilenjaci pod vodstvom svojih odgojiteljica Jasne Marinić, Ane Bahun, Nikoline Lemić, Ive Stjepanović i pedagoginje  Laure Khere, posjetila su imanje Contessa u mjestu Draganić, nedaleko Karlovca.
Na imanju ih je dočekala kontesa, a zatim je slijedilo upoznavanje s konjima i ponijima te kako se provodi njihova njega, što je sve potrebno za  održavanje njege i što je sve potrebno za jahanje. Ulaskom u kuriju Contessu, djeca su upoznata s pričom o obitelji koja je tu nekada živjela pa sve do dana današnjeg. Provedena su kroz sve prostorije koje svojim uređenjem odišu prošlošću.
Na tavanu kurije dočekale su ih damske haljine za bal, tijare, oklopi za vitezove i štitovi koji su djeci pomogli da se doista užive u uloge dama i vitezova dok su učili plesati dvorski ples.

Autor teksta: Iva Stjepanović