Posjet odgojiteljica iz Češke

Dana 22. svibnja 2024. godine DV Savica dočekao je drage kolegice odgojiteljice koje su doputovale iz Češke i provele dan u našem vrtiću upoznavajući se s načinom rada i zanimljivostima iz oba objekta. U 8:30 u prostoru zbornice u centralnom objektu kolegice iz Češke imale su priliku upoznati vrtić putem Power Point prezentacije gdje su im pedagoginja Laura Khera i odgojiteljice Iva Stjepanović i Lucia Ljubas predstavile vrtić i njegove specifičnosti te objasnile način rada u skupinama, posebnim programima kao i rad u timovima. Prezentacija je održana na engleskom jeziku uz pomoć prevoditeljice koja je u hodu prevodila prezentaciju na Češki jezik. Nakon prezentacije i male zakuske slijedila je diskusija a odgojiteljice je najviše zanimao način rada i ciljevi u radu odgojitelja u timovima. Podijelile su s nama i svoje iskustvo u radu kao i prepreke i izazove koji su vrlo slični iskustvima odgojiteljica u DV Savica. Nakon prezentacije odgojiteljice su imale priliku vidjeti kako izgleda rad s djecom u vodstvu naših trenera s djecom iz sportskog programa za koji su pokazale velik interes. Ostatak jutra odgojno obrazovne grupe u oba objekta otvorile su svoja vrata te su odgojiteljice mogle iz prve ruke vidjeti kako djeca provode vrijeme u našem vrtiću.
Na kraju dana odgojiteljice su podijelile zadovoljstvo svojim posjetom te se svima zahvaljuju na trudu i suradnji. Ovo nije bio prvi posjet kolegica iz Češke a nadamo se da neće biti ni zadnji.

Odgojiteljica Lucia Ljubas